Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia z drewna ekspresowo się zużywają i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od dokładnego i starannego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar