Selasa, 08 Maret 2016

Każde sztachetki plastikowe są nieodłącznym elementem każdej posiadłości.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. By można się było dostać na obszar własnej posesji potrzebna jest furta a także brama wjazdowa.
Niewątpliwie bramy oraz furty ogrodzeniowe powinny być porządnie zrobione bo narażone są na o wiele większe obciążenia niż pozostała cześć plot z plastyku na plot i furtę ze sztachetek. Wiec jakie winny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle szeroka ażeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka winna także umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Na ogół przyjmuje się że furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo bądź lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe w większości wypadków są zamontowane ponad murkiem furta powinna być trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby plotki plastikowe na ogrodzenie i bramę ze sztachet było jednakowej wysokości.

Przy doborze ogrodzenia z PCV na plot i bramę ze sztachetek istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna czy tez rozwierana. Ażeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć pod uwagę fakt iż plotki plastikowe przy bramie winno być na tyle długie żeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują powierzchni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, aczkolwiek przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama i furta ma być wykonana. Te dwa elementy ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby sztachetki z plastyku na plot i bramę sztachetowa prezentowało się jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furty) i drewniane ogrodzenia (sztachety które wolno wykorzystać do wypełnienia bramy lub furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar